פריצת דיסק

מהן פריצת דיסק ו- בלט דיסק?

עמוד השדרה בנוי מ- 24 חוליות אשר יושבות סמוך אחד אל השני. הדיסק הוא חלק גמיש הממוקם בין שתי חוליות עמוד השדרה ומאפשר את תנועותיו. חלקו החיצוני של הדיסק קשיח ומורכב מטבעת העשויה סחוס. החלק הפנימי של הדיסק מכיל נוזל ג'לי בעל צמיגות גבוהה הפועל כקולט זעזועים של החוליות ומניעת חיכוך בין העצמות. עמוד השדרה נחשף לעומסים רבים. חוליות גב התחתון נושאות את משקל הגוף של פלג גוף העליון. יציבה לא נכונה,ישיבה מרובה, הרמת משקולות ועומסים מאימונים אינטנסיביים לוחצים על החוליות עמוד השדרה ומעלים את הלחץ בתוך הדיסק.

פריצת דיסק נוצרת כאשר הלחץ בין החוליות גבוה יותר מזה שהדיסק יכול לשאת.

הנוזל הצמיגי פורץ קודם כל את הקרום הפנימי ביותר של הדיסק. קרום זה יכול להתאחות כאשר נותנים לגוף מנוחה מוגברת. במצב של לחץ גבוה על הגב נפרצות עוד ועד שכבות קרומי הדיסק כך שתהליך הפריצה מהיר יותר מאשר תהליך הריפוי.

פריצת דיסק מורגשת כאשר הנוזל הצמיגי שבתוך הדיסק פורץ גם את קרומי הדיסק החיצוני המכיל עצבים החשים כאב ולוחץ על קצוות העצבים.

ישנם פריצות שלא מורגשות מכוון שהנוזל פרץ לכיוון שבו אין עצבים. פריצת דיסק לכיוון תעלת חוט השדרה, ממנה יוצאות שלוחות של שורש עצבים, מלווה בכאבים ההולכים ומתגברים. פריצת דיסק מלאה יכולה להוביל לנזקים בלתי הפיכים.

ההבדל לבלט דיסק הוא שמעטפת הדיסק מעט מתרופפת עקב הלחץ בתוך החלק הפנימי של הדיסק, נוצר בליטה בהיקף הדיסק.

שני המקרים יוצרים לחץ וגירוי על שורש העצב המוביל לדלקת מקומית המתבטאת בתחושות כאב לאורך הגפיים ונימול בכפות הרגליים. הכאב והסבל הנגרמים כתוצאה מכך פוגעים משמעותית באיכות החיים של הסובלים מהם הן מבחינה תפקודית והן מבחינה נפשית.

צפו: ד"ר סטפן בן שושן מסביר על טיפול אורטוקין לפריצת דיסק

מהן הסיבות לפריצת דיסק?

פריצת דיסק יכולה לנבוע מסיבות שונות ומגוונות:
תנועות פתאומיות ולא נכונות, הרמת חפצים כבדים, חוסר פעילות גופנית (תזוזת הדיסקים תלויה בתנועתיות עמוד השדרה), עודף משקל, תורשה, שרירים חלשים בגב התחתון ותהליך טבעי אשר מפחית את תוחלת הנוזל בתוך הדיסק וכל פעולה אחרת אשר מגבירה את הלחץ על חוליות עמוד השדרה יכולה לגרום לפריצת דיסק וגם לבלט דיסק.

אורטוקין שיטה ביולוגית לטיפול בפריצת דיסק ובלט דיסק

הטיפול באורטוקין מאפשר לסובלים מפריצת דיסק/ בלט דיסק לנהל אורח חיים תקין ללא סבל וכאב, על ידי הפחתת הכאב וזירוז תהליך הריפוי הדלקת.
המכנה המשותף למגוון בעיות הגב הוא לחץ על שורש העצבים באזור הגב, שמקורו בדיסק או בחוליות והגורם לדלקת בעצבים. דלקת זו באה לידי ביטוי בהתקפי כאבים עזים.

המטרה הראשונית בטיפול בכאבי הגב היא עצירת תהליך הדלקתי וכתוצאה מכך גם הפחתת הכאב.

הטיפולים המקובלים כיום הם בכאבי גב הם:

  • תרופות נוגדות כאב ודלקות
  • טיפולים פיזיקאליים כמו חימום או קירור מקומי
  • פיזיותרפיה
  • טיפולים משלימים כגון דיקור ועוד
  • הזרקות סטרואידים

אורטוקין הנה שיטת טיפול בפריצת דיסק/ בלט דיסק, לבעיות גב המתבססת על עקרון הריפוי העצמי. שיטה זו מאפשרת טיפול בהזרקות ביולוגיות, מחומרים המופקים מדמו החולה, ללא צורך בשימוש בחומרים זרים בניגוד לרוב הטיפולים הרפואיים המואצים היום.
טכנולוגית האורטוקין פועלת באמצעות לקיחת דם רגילה מוריד החולה, כדי להפיק סרום (נסיוב) המכיל חלבונים נוגדי דלקת וחלבוני הגנה וריפוי נוספים המצויים בתאי הדם. באמצעות שיטת אורטוקין יכולים חלבונים אילו לעצור את התהליך הדלקתי, להאיץ תהליכי ריפוי ולהפחית משמעותית את רמת הכאב ואת הנזק הנגרם לעצב.

ההזרקה לשורש העצב היא שגרתית ומתבצעת באמצעות שיקוף, על ידי הרופא המטפל.

לפרטים נוספים התקשרו או השאירו פרטים

לפרטים נוספים התקשרו

או השאירו פרטים