כתף קפואה

כתף קפואה – Adhesive Capsulitis הנה הפרעה שבה קופסית הכתף, אותה רקמה המקיפה את מפרק הכתף, הופכת להיות דלקתית, נוקשה ומלווה בצמיחה של הדבקויות המגבילות את התנועה וגורמות לכאבים כרוניים.

הביטוי כתף קפואה (Frozen Shoulder) בא לתאר מצב בו יש קושי לבצע תנועות פשוטות של מפרק הכתף. השרירים והגידים העוטפים ותומכים במפרק הכתף מעורבים בפתולוגיה. כאשר נחלש שריר מסוים בכתף ומאבד מהיכולת התפקודית שלו, השרירים הנוספים התומכים בתפקוד מפרק הכתף מפצים על תפקוד שריר זה, עד שהעומס שנוטל עליהם מדי כבד וטווח תנועת של מפרק הכתף מתקצרת ומוגבלת מאוד. תהליך זה מלווה בכאבים חזקים. 

כ- 2% עד 3% מהאוכלוסייה חווים במהלך חייהם כאבים כתוצאה מכתף קפואה. השכיחות לפתולוגיה גבוה יותר בגילאים 40- 65.
התסמינים של כתף קפואה הם כאבים, נוקשות ומגבלה בטווח תנועת מפרק הכתף. המגבלות והכאבים פוגעים בתפקוד היומיומי. פעולות שגרתיות כמו לדוגמה לבוש חולצה, נהיגה, לחתוך פרוסה הופכות למשימות קשות עד בלתי אפשריות.  

הסיבות המדויקות לכתף קפואה אינן ברורות. לעתים מדובר בבעיות ראשוניות ללא אירוע מקדים, ובמקרים מסוימים כתוצאה מפציעה או פגיעה טראומתית באזור זה. גם תנועות בזווית בעייתיות של מפרק הכתף כמו זריקת כדור מעל גובה הראש, תנועות מהירות ועוצמתיות מביאים לעומס חריג על המפרק וחושפים אותו לפציעה. 

כתף קפואה אינה חייבת להיגרם על ידי חבלה או נפילה אלא הרבה פעמים הפגיעה נגרמת כתוצאה מעומס יתר במפרק הכתף.

הסיכון לפגיעה במפרק הכתף עולה בקרב ספורטאים היוצרים עומס חריג על מפרקי כתפיים כמו שחקני טניס, כדור יד, כדור סל, מתאמני משקולות ושחיינים מקצוענים. גם בעלי מקצועה אשר עוסקים בעבודות המאמצים את הכתפיים, כמו לדוגמה צביעת תקרה נחשפים לפציעות. 

כתף קפואה שכיחה בחולים סכרתיים וכן חולים עם בעיות בלוטת התריס, מחלות ריאות ולב.

הטיפול באורטוקין

מבלי טיפול הכאבים עם הזמן יחלפו, אך תהליך זה יכול גם להיות מאוד ארוך ולקחת עד 3 שנים בנוסף על טווח תנועת הכתף תשתפר רק במעט. הטיפול באורטוקין מזרז את הפחתת הכאב ומחזיר את טווח התנועה למלואה או כמעט למלאה.
שיטת הטיפול באורטוקין, בטוחה וללא תופעות לוואי, מתאימה לכל סוגי המטופלים, גם לחולי סכרת, מפחיתה משמעותית את רמת הכאב,עוצרת את התהליך הדלקתי, משפרת את טווח התנועה ומאיצה תהליכי הריפוי.

לפרטים נוספים התקשרו או השאירו פרטים

לפרטים נוספים התקשרו

או השאירו פרטים