דלקת בגיד אכילס

דלקת בגיד אכילס – זוהי תלונה נפוצה אצל רצים למרחקים ארוכים.

גיד האכילס הוא הגיד המתוח הנמצא בחלק האחורי של כף הרגל אשר מחבר את שריר השוק האחוריים לחלק העליון של העקב (קרסול). שני השרירים העיקריים הבונים את הגיד הם שרירי התאומים (השטחי והעמוק לו – Gastrocnemius, Soleus). שרירים אלו יוצרים את תנועת הדחיפה מטה של הרגל, תנועה המשמעותית להתקדמות בריצה. זהו אחד הגידים החשובים בגוף, ומטרתו לשמור על יציבות כף הרגל ולספק לגוף יכולת לבצע פעולות שונות כמו הליכה וריצה.

גודלו העצום יחסית של גיד האכילס מרמז על העומסים האדירים שהוא נחשף אלם, כך שהוא יכול להיפגע כתוצאה ממאמץ יתר 
(ריצה, קפיצות, משחרקי כדור וכד') או מטראומה (תאונה, נפילה, קפיצה וכד'). רוב הנזקים של הגיד מתרחשים מספר סנטימטרים מעל עצם העקב. קריעה מלאה של הגיד מחייבת כירורגיה.

מלבד מאמץ ועומס יתר בפעילות גופנית על שריר התאומים, ישנן סיבות רבות לדלקות בגיד האכילס כגון: שימוש יתר כתוצאה מחוסר גמישות של גידי אכילס והשריר, מבנה כפות רגליים, מחלות סיסטמיות המשפיעות על רקמות הגיד (כגון: סוכרת, בלוטת התריס) או מחלות המטופלות בסטרואידים.

דלקת בגיד אכילס היא מצב בו מופיע תהליך דלקתי בגיד, הגורם לתחושת כאב קשה ולהפרעה בטווח התנועה. הכאב שנגרם כתוצאה מהדלקת מופיע בצידה האחורי של כף הרגל מעל העקב, ומתחזק בזמן פעילות ספורטיבית באופן הדרגתי.

חשוב לציין שדלקת בגיד אכילס יכולה להיות מצב חוזר ואף כרוני, ולכן חשוב לטפל בה בצורה טובה ביותר ולשמור על הגיד מפני נזקים עתידיים.

טיפול בדלקת בגיד אכילס – הטיפול באורטוקין

שיטת אורטוקין מסייעת לטיפול בדלקת בגיד אכילס בכך שהיא מפחיתה משמעותית את רמות כאב, עוצרת את תהליך הדלקתי ומאיצה תהליכי ריפוי של הגיד וכל זאת ללא תופעות לוואי לא רצויות.

לפרטים נוספים התקשרו או השאירו פרטים

לפרטים נוספים התקשרו

או השאירו פרטים