אורטוקין – השיטה

איך עובדת שיטת אורטוקין

רוב המחלות הקשורות במערכת השלד מלוות בתהליך דלקתי המתבטא בכאבים ונפיחות. תפקיד מרכזי בהתפתחות דלקת כזו יש לחלבון האגרסיבי הקרוי אינטרלוקין IL-1 (החלקיק האדום בתמונה). חלבון זה הוא גורם חשוב בהאצת התהליך הדלקתי של המערכת החיסונית. התגובה הדלקתית עלולה להביא לשחרור אנזימים בתוך נוזל המפרק, המפרקים את הקולגן ויתר חלבוני הסחוס. תגובה שכזאת גורמת לתהליך שחיקתי של הסחוס.

איור 1: החלבון אינטרלוקין IL-1 פוגע בסחוס

החלבון המנוגד ל IL-1  הנקרא IL-1Ra  (החלקיק הכחול בתמונה) התגלה כאידאלי לטיפול טבעי לעצירת המנגנון ההרסני של אותו חלבון. הוא מונע מהחלבון האגרסיבי IL-1 להתיישב על הקולטנים וכך חוסם את פעולתו.  החלבון IL-1 נספג והתקדמות המחלה נעצרת באופן טבעי.

איור 2: חלבון IL-1Ra נקשר לקולטנים

אורטוקין שפותח בגרמניה, מסוגל לתת מענה ספציפי בעצירת תהליכים אלו. שיטת הטיפול באורטוקין משפרת את האיזון בין גורמי הפירוק לבין גורמי הבניה  של הסחוס. אורטוקין מכיל ריכוז גבוה של חלבוני  IL-1Ra , חלבוני הגנה נוספים וגורמי גדילה הפועלים לעצירת התהליך הדלקתי ושחיקתי המתרחש בתוך המפרק ולהאצת תהליך הריפוי. במסגרת הטיפול באורטוקין נלקח דם מווריד החולה אל תוך מבחנות המוגנות פטנט ובאמצעות ציוד ייחודי מופק סרום (נסיוב) המכיל חלבונים אנטי דלקתיים בכמות פי 140 וכ- פי 200 יותר גורמי גדילה מאשר בתאי הדם הרגלים שלנו. הגוף עצמו לא מסוגל לייצר כמות כה גבוהה של מרכיבים חיוניים המסייעים למערך ההגנה ומלחמה של הגוף במחלה וגם איננו מסוגל לרכז ולמקד אותם באופן יעיל במקום הפגוע.

איור 2: חלבון IL-1Ra נקשר לקולטנים

שיטת הטיפול הביולוגי באורטוקין מבוססת על עקרון הריפוי העצמי של הגוף וכך מייעלת את פעילותו הטבעית. אורטוקין מאפשרת למעשה ייצור גבוה של חלבוני נוגדי דלקת והגנה נוספים. בצורה זאת מופעל הגוף באופן טבעי לעצירת המחלה וסיפטומיה. חלבוני הגנה אילו מוזרקים חזרה בצורת סרום ישירות למקום הפגוע: מפרקים, גידים, שרירים וחוליות הגב.

תוצאות הטיפול באורטוקין הן אנטי דלקתיות, הפחתת הכאב, האצת תהליכי ריפוי והגנה על הסחוס.    

לפרטים נוספים התקשרו או השאירו פרטים

לפרטים נוספים התקשרו

או השאירו פרטים